top of page

ŠYPSENOS NAMAI by

LAURA ANDRIUKAITIENĖ

FB

/

INS

Endodontija

Dažnai endodontinis gydymas apibūdinamas kaip šaknų kanalų gydymas/pergydymas, pašalinant uždegiminę danties pulpą (“nervą”) ar gydant jau per ilgesnį laiką išsivysčiusią kaulo destrukciją, liaudiškai vadinamą pūlinuku.

 

Tačiau endodontija yra kur kas platesnė sritis, kurios, beje, vienas iš pagrindinių tikslų yra išsaugoti danties pulpos (“nervo”) gyvybingumą. Tam reikia turėti pakankamai daug źinių taisyklingai vertinant visą kompleksą sudėtingų diagnostinių duomenų ir skiriant tinkamą gydymą, taip pat praktinių įgūdžių, pritaikant šiuolaikinius gydymo metodus kiekvienam individualiam  klinikiniam  atvejui.

 

Gyvybingumo išsaugojimas yra ypač svarbus jauname amžiuje, kuomet dantų šaknys dar tik formuojasi. Danties pulpa yra atsakinga už šaknies augimą ir vystymąsi, kuriam sutrikus šaknis toliau nebeauga, jos sienelė nebesiformuoja. Tokio danties su trumpa ir trapia šaknimi ilgalaikė prognozė yra abejotina. Patyręs specialistas, pasitelkęs šiuolaikinias gydymo metodikas bei medžiagas gali išsaugoti danties gyvybingumą, o kai kuriais atvejais ir regeneruoti pažeistą pulpos audinį. 

Tuomet, kai pulpos audinys yra negrįžtamai pažeistas infekcijos, reikalingas kokybiškas šaknies kanalų sistemos, būtent sistemos - sudėtingo kanalėlių tinklo, gydymas, kuris yra itin kompleksinis, reikalaujantis specifinių žinių ir praktinių įgūdźių, pasitelkiant į pagalbą naujausias technologijas, šiuolaikinius instrumentus, medžiagas. Kokybiškai sugydyta šaknų kanalų sistema yra tvirtas pamatas tolimesnei danties restauracijai. Sveikos šypsenos pagrindas yra kompleksinė burnos ertmės reabilitacija, atliekant reguliariai ir sąžiningai profesionalią burnos higieną, periodonto ligų profilaktiką, kietųjų danties audinių kokybiškas restauracijas.

 

Dar aukštesnio meistriškumo, išmanymo ir patirties reikalauja pakartotinas šaknies kanalų gydymas - endodontinis pergydymas. Čia didžiausius iššūkius kelia ne tik infekuota kanalų sistema, bet ir neretai danties šaknies sienelės vientisumo pažeidimai, kanaluose esantys svetimkūniai. Šiuolaikinės technologijos, tokios kaip mikroskopas, ultragarsas ir specializuoti instrumentai bei biologiškai suderinamos medžiagos įgalina sėkmingai spręsti pergydymo problemas. Tačiau bet kuri technologija yra bevertė be žmogiškosios išminties ir profesinės patirties. 

 

Patyręs endodontologas gali pagelbėti ūmaus skausmo atveju, sėkmingai gydyti įsisenėjusius infekcijos židinius, išsaugoti dantį ir prailginti jo funkcionavimą. 
 

Burnos chirurgija

Implantacija

Augmentacija

Sinuso pakėlimo operacija

Dantų šalinimas

Kaulo bloko operacija

Sedacija

Endodontija

(dantų šaknų kanalų gydymas)

Protezavimas

Terapija

(dantų plombavimas)

Estetinė ir tradicinė periodontologija

Profesionali burnos higiena

Radiologinis ištyrimas

bottom of page